Възпитаниците на II ОУ „Димитър Благоев“ , VII СУ „Кузман Шапкарев“, ПГСАГ “Васил Левски” и ЕГ “Акад. Людмил Стоянов” станаха шампиони по волейбол в Общинските ученически игри в Благоевград, грабнаха медалите със завиден хъс и спортен дух

news-single-main-image
icon

II ОУ „Димитър Благоев“ в Благоевград стана отборен шампион при момчетата в най-малката възрастова група 5-7 клас в общинските ученически игри по волейбол, провеждащи се до края на месец март в областния център на Пиринско. След много оспорвани двубои в Спортен комплекс „Пирин“ в Благоевград на второ място се наредиха VIII СУ „Арсени Костенцев“, а на трето място се класираха V СУ "Георги Измирлиев".

Момичетата в най-малката възрастова група също показаха завидни умения и хъс за игра, като след изиграването на всички срещи победата грабнаха VII СУ „Кузман Шапкарев“, следвани от VIII СУ „Арсени Костенцев“  и VI СУ „Иван Вазов.

В спортна зала „Скаптопара“ днес станаха ясни и финалистите в останалите възрастови групи, класирането при юношите 8-10 клас се подреди както следва: Първо място ПГСАГ “Васил Левски”, следвани от ПМГ “Акад. Сергей Корольов” и НХГ “”Св. Св. Кирил и Методий”.

При девойките призовото място заеха ЕГ “Акад. Людмил Стоянов”, второ място - ПМГ “Акад. Сергей Корольов” и трето -НХГ “”Св. Св. Кирил и Методий”.

Волейболните двубои в групата за юноши 11-12 клас спечелиха ПГСАГ “В. Левски”. НХГ “Св. Св. Кирил и Методий” и ПГИ “Иван Илиев” заеха съответно второ и трето място на почетната стълба.

В Общински ученически игри - 2023г. се състезават близо 1300 ученици от 16 благоевградски училища.

От понеделник стартират баскетболните турнири, като и тук мачовете се очаква да са изключително оспорвани.

До края на м. март ще бъдат излъчени победителите във всички видове спорт, като надпреварите се провеждат по предварително утвърден график в спортна зала „Скаптопара“, Спортен комплекс „Пирин“ и офис на шах клуб „Виктори“, в 3 възрастови групи: 5-7 клас, 8-10 клас и 11-12 клас.

Купите и медалите са осигурени от Община Благоевград, а победителите се класират за областния кръг.