Днес бе открито ново АРТ пространство - зала ,,АКВАРЕЛ"

news-single-main-image
icon

Днес бе открито ново АРТ пространство - зала ,,АКВАРЕЛ"

На официалното откриване присъстваха ВРиД кмета на община Благоевград Ясен Попвасилев и заместник-кметовете Пролет Трифонова и инж. Венелин Трошанов, директора на Градска художествена галерия, Иван Милушев.

В празничната програма участие взеха Музикално училище ,,Престо", Танцова формация ,,Астра " и Вокално студио ,,Фа диез ".

Заместник-кмета по култура и хуманитарни дейности поднесе приветствено слово към всички присъстващи:

,,Добре дошли в новооткритата зала ,,Акварел"! Вълнувам се! Това е второто Арт пространство, което откриваме! В тази зала ще се реализират събития като изложби, стендъп комедии, моноспектакли, музикални вечери и литературни четения. Всички творци са добре дошли тук! Надявам се да се чувствате комфортно и уютно! Творете!

Зала ,,Акварел" е по идея на инж. Румен Томов. Благодаря му, че подкрепя всяка една идея, свързана с култура и изкуство!

Благодаря на инж. Венелин Трошанов, че дава облик и завършен вид на всяка моя идея!

Благодаря на целия строителен отдел!

Благодаря на фирмата изпълнител на този проект, които за изключително кратък срок успяха да направят чудеса! ".

Зала „АКВАРЕЛ“ е с големина 160 m2, реновирана, климатизирана и с монтирана нова вентилационна система.

Със специалното съдействие на Винарска изба Логодаж.

Сподели: